Żyję z toksycznym mężem. Co robić?

Serious woman gesture quiet sign in dark shadows. Closeup portrait. Black and white

Jesteśmy z mężem 4 lata po ślubie i mamy dwóch synów. Obecnie mieszkamy u moich rodziców, budujemy dom, planujemy w najbliższym czacie wyprowadzić się na swoje. Mój mąż jest dobrym gospodarzem, troskliwym ojcem, pracowitym człowiekiem. Niestety po ślubie zmienił się w stosunku do mnie i mojej rodziny. Nie okazuje uczuć, od 4 lat nie usłyszałam słowa kocham.

Często próbuje mnie skłócić z rodzicami, rodzeństwem i przyjaciółmi. Obgaduje i obraża ich przy mnie za ich plecami. Zorganizowałam konfrontacje – wszystkiego się wyparł i zrzucił bloto na mnie. „Stracilam” w ten sposób brata.

Gdy próbuje z mężem porozmawiać, zrozumieć go i rozwiązać te problemy to zawsze kończy się to kłotnią. Zdarza się, że w szale rzuca przedmiotami w ścianę i niestety dzieci często są świadkami jego agresji. Od dwoch lat doszedl do tego alkohol. O terapii małżeńskiej nawet nie chciał słyszeć.

Mimo że go kocham to już jestem wyczerpana walką o nasze małżeństwo. Boję się wspólnego zamieszkania i że jego agresja przerodzi się w coś gorszego, a ja nie będę miała dokąd pójść z dziećmi bo rodzina się ode mnie odwroci. Jak mu pomóc? Jak ratować to małżeństwo?

Może ci się spodobać również:

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.