Zrobię wszystko by pomóc mamie uwięzionej w toksycznym związku

Chciałabym przedstawić historię mojej mamy gdyż bardzo chciałabym jej pomóc. Moi rodzice są 30 lat po ślubie, mają 3 dzieci z czego ja już z nimi nie mieszkam. Niestety mój tata od zawsze (nasilone ostatnie 10 lat) ma problem z alkoholem. Moja mama pracuje normalnie na etacie, natomiast ojciec pracuje na etacie u kogoś, a popołudniami mając swoją firmę dorabia.

Niestety ale cały dom i wyżywienie jest na jej głowie, bo jego część wypłaty jest odkładana i byłoby wszystko super. Ale to co zarobi popołudniu wszystko przepije i przepali, albo najlepiej jeszcze pożycza i robi długi. Ostatnio zakupił sobie maszyny, które były warte dużą kwotę gdzie mama o niczym nie wiedziała, a myślę, że skoro są związkiem i mają jakieś zasady takie rzeczy nie powinny mieć miejsca.

Ojciec codziennie pije 3-4 piwa i 0.2-.0.3 ml wódki i dobrego pali paczkę papierów . Nie spędza z rodzina wgl czasu uważając, że nie ma pieniędzy by gdzieś jechać i ciągle musi pracować. Gdy ktoś z nas zwróci mu uwagę iż dużo pije, że może na leczenie by poszedł jest jedną wielką kłótnia. Obawiam się o mamę , że nie wytrzyma tego psychicznie i obawiam się że narobi długów. Kochani jak im pomóc?

Może ci się spodobać również:

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.