Po co mieć dziecko?

Mamy. moze to głupie pytanie, ale podobno nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. Po co ludzie chcą mieć dzieci ? Czy nie łatwiej żyje się bez nich ?

Ok. Mam 33 lata i stwierdzoną depresję poporodową oraz16 mies.dziecko. dopóki syna nie było, mogłam robić co chcę, gdzie chce, z kim chce i ile chcę. mówię tu o szeroko pojętej wolności. chciałam pracować w Polsce?

Ok, siedzę tu. Miałam ochotę pracować za granicą? Jechałam. miałam urlop i chęć wyjazdu za granicę? no problem. miałam ochotę wyjść w piątek z domu? wychodziłam…z zamiarem powrotu za 2h…ale ktoś zadzwonił… np.kolezanka.. i zamiast po 2h wróciłam sobie po 20. miałam pieniądze, miałam swobodę, mogłam robić co chcę i gdzie chcę. teraz pieluchy, obiadki i świat kręci sie wokół Syna.

Czy wy nie miałyscie takich dylematów przy 1 dziecku ? Czy nie doskwiera Wam brak wolnego czasu? brak wolnego wyboru co robię dziś, jutro i za tydzień? mam wrażenie że tam gdzieś dzieje sie cos fajnego, ciekawego, wesołego. A ja o 21 leżę w łóżku przy dziecku i tylko obowiązki obowiązki i jeszcze raz obowiązki. pewnie kazda z Was powie, że to co fajne, wesołe, zabawne leży tu w łóżku obok mnie właśnie, a ja tego nie doceniam. ok. pewnie macie rację. jednak nic nie poradzę na to, co czuję. pisze do Was to, co czuję….a jak powinnam czuć to juz inna bajka.

Może ci się spodobać również:

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.