WyznaniaKobiet.pl

Paranoiczna sytuacja z moim byłym mężem

Proszę o rady bo naprawdę nie wiem już co robić … 17 lat małżeństwa z toksykiem , w tym 6 lat separacji. Od października 2021 jesteśmy po rozwodzie z orzeczeniem jego winy i niby mam problem z głowy ale niestety… W czasie małżeństwa przeżyłam piekło przez wyzwiska, groźby, zastraszanie, bicie itd. Zarówno w czasie małżeństwa jak i separacji byłam wierna mężowi.

Mamy wspólnego przyjaciela i w czasie separacji ów przyjaciel wiele mi pomagał i wspierał (bez podtekstów seksualnych). Po rozwodzie wspomniany przyjaciel wyznał mi miłość. Nie ukrywam, że ja również coś do niego poczułam ale po przejściach z moim byłym bałam się wchodzić w związek. Przez 8 miesięcy mój przyjaciel „walczył” o moje uczucie i wreszcie przełamał mój strach i jesteśmy razem. I tutaj zaczyna się mój problem.

Mój były mąż dowiedział się o nas i po raz kolejny robi mi piekło na ziemi. Groźby, wyzwiska od rana do wieczora… Po prostu mnie prześladuje SMS-ami. Wszystkich „ustawia„ przeciwko mnie, ostatnio poszedł do moich rodziców żeby im uświadomić z kim się zadaję. Moi rodzice niby są za mną ale jak to się mówi „ ziarno zostało zasiane”. Nie chce go” blokować w telefonie „ bo wiem, że wtedy zacznie mnie nachodzić w domu. Chcę przed tym chronić moje dzieci bo w czasie trwania małżeństwa, niestety też wiele przeszły.

Odzyskały już spokój i naprawdę nie mogę ich znów narażać na stresy (choć coś o danej sytuacji wiedzą). Dodam, że mój obecny partner próbował z nim rozmawiać ale niestety prawie doszło do rękoczynów. Proszę doradźcie mi co mam zrobić? Chciałabym układać życie na nowo z kimś kogo pokochałam ale jestem tak zestresowana tym co robi teraz mój były mąż, że jestem wykończona psychicznie i zniechęcona. Jego zazdrość niszczy mnie, proszę doradźcie.

Exit mobile version