Paniczny lęk przed kolejnym dzieckiem

Hej laski! Długo się wahałam czy cokolwiek napisać, ale postanowiłam że muszę się anonimowo podradzić. Jestem matką 7 letniego synka, którego kocham nad życie. Ojciec dziecka uczestniczy w jego życiu. Zabiera go na obiady, odbiera 1 w tygodniu ze szkoły, co drugi weekend u niego. Wiecie, taki tata z „odzysku”.

Rozwiedliśmy się bo mnie zdradzał, nie pomagał w obowiązkach, a na koniec poprostu zostawił mnie. Okej, jakoś to przełknęłam. Minęło 4 lata, może gość dorósł. Ale nie o tym.

Jakiś czas temu związałam się z moim sąsiadem, którego znam od dzieciaka. Całe życie był we mnie zakochany, ja jego zaloty ignorowała, aż w końcu zaiskrzyło. Problem polega w tym, że to kawaler, który ma 31 lat i pragnie mieć dzieci. Lubi mojego synka, ale jak to powtarza, chciałby mieć dziecko swoje z krwi i kości. Tu zaczynają się schody- ja nie jestem gotowa. Mam paniczny lęk przed tym co się wydarzyło z byłym mężem.

Co robić? Udawać, że się staramy i brać antykoncepcję? Czy faktycznie zaryzykować? Kocham go bardzo ale mam taką blokadę psychiczną. Dodam, że każda próba wytłumaczenia to mojemu facetowi kończy się kłótnią i słowami ” bo Ty mnie nie kochasz” ….pomocy 🙁

Może ci się spodobać również:

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.