Ojciec na niby

Gdy miałam z 7 lat ojca już z nami nie było. Pamiętam tylko ze pił, robił awantury i bił mamę i starszego brata. Zamykał ja w pokoju a mama włączała radio żebysmy nie słyszeli krzykow.

Po rozwodzie wyjechał do 'lepszego świata' gdzie wysyłałal nam pocztówki i zdjęcia jak tam mu dobrze. Alimentów nie płacil, były chwile gdy jedliśmy suchy chleb. Raz na kilka lat sobie o nas przypomniał. Gdy wrócił do kraju ( my już byliśmy pełnoletni) dowiedział że że zaległe alimenty możemy mu anulować i tylko dlatego chciał mieć z nami kontakt.

Wnuki ma które nawet nie wiedzą że to dziadek gdy mija ich na ulicy. Nie zgodziliśmy się na anulowanie alimentów i od tamtego momentu dał sobie spokój i już nie ma w jego życiu znów miejsca na własne dzieci. Mijamy się na ulicy jak obcy. Oczywiście dalej pije – wódka to najważniejsza kobieta w jego życiu.

Ostatnio dowiedziałam się że ma raka i dużo czasu już mu nie zostało. Nie poczuwam się jako córka nie traktuje go jak ojca którym nie był nigdy. Podobno dużo już mu życia nie zostało. I tu pytanie do Was.. wszyscy dookoła mówią zeby iść na pogrzeb… Ja nie mam takiej potrzeby, ale czy to coś złego że nie chce iść? Że nawet jak nie dla niego to dla własnego spokoju.. co byście zrobili?

Może ci się spodobać również:
2 Komentarze
  1. Natalia pisze:

    Ja też nie byłam na pogrzebie ojca i od jego śmierci nie byłam na grobie choć minęło już 10 lat. Właściwie byłam raz ale trafiłam tam przypadkiem bo szukałam grobu zmarłego nauczyciela. Jezeli nie masz potrzeby to nie idź, nic na siłę.

  2. PIOTR pisze:

    Trudno tutaj co kolwiek doradzić, jesteś w niesamowicie przykrej i jakby nie patrzeć sytuacji trudnej. Mając ojca dla którego najważniejszy jest alkohol to tak jakby wogole ojca nie mieć. Tylko czy jeżeli nie pójdziesz na pogrzeb to czy nie będą później targać tobą wyzuty sumienia ? Naprawdę wiem co czujesz bo sam takiego ojca mam…

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.