Niedługo zabrzmi pierwszy dzwonek – ulga, ale i zobowiązanie dla rodziców

Wielkimi krokami zbliża się rok szkolny. Jednak zanim zabrzmi pierwszy dzwonek jako rodzice musimy przygotować dziecko do szkoły. Oznacza to konieczność zakupienia praktycznej i trwałej wyprawki, która przetrwa trudy rzucania, porzucania, walania się po podłodze i nie tylko. Osobiście, jako mama 3-cio klasisty stawiam na produkty najwyższej jakości, bo wiem, jak silnie eksploatowane będą w szkole i nie chce jak w pierwszej klasie wybrać czegoś, co później co dwa miesiące będzie do wymiany.

Tak więc jakość, jakość i jeszcze raz jakość! Zapewne wiele mam przyzna mi rację i chętnie kupi właśnie produkty trwałe, które posłużą ich dzieciom przez co najmniej cały jeden rok szkolny. W związku z tym chciałabym podzielić się z wami efektem moich poszukiwań w tym zakresie.

Plecaki szkolne

Co jak co ale plecak powinien być wybitnie wytrzymały. Właśnie on jest najsilniej narażony na rzucanie po korytarzu, kopanie pod ławką czy walanie się po szatni. W pierwszej klasie musiałam wymienić plecak 3 razy, więc teraz szukam takiego do zadań specjalnych, który przetrwa w dobrym stanie cały rok szkolny.

Istotne jest dla mnie aby część, która znajdzie się na plecach była odpowiednio wzmocniona i wyprofilowana. Spód powinien być wzmocniony, a zamki stosunkowo masywne (:)). Z kolei dla dziecka ze względów praktycznych istotna będzie większa ilość kieszonek. W mniejszych będzie można schować podręczne, mniejsze rzeczy oraz dokumenty, w kolejnej pojemnik ze śniadaniem a w większej książki. Praktyczna jest również umieszczona z boku duża kieszeń na bidon. Wodę dziecko powinno mieć zawsze przy sobie, a zbyt płytka kieszonka będzie skutkowała wypadaniem bidonu.

» KLIKNIJ I ZOBACZ WSZYSTKIE PLECAKI «

Piórniki – jeden, kilka

Piórnik jest bardzo ważny dla każdego ucznia, od bardzo dawna pozwala na zorganizowanie, długopisów, kredek, pisaków i innych przyborów. Niektóre duże piórniki dają możliwość spakowania wszystkiego w jedno. Na swój sposób jest to praktyczne, w naszym przypadku jednak się nie sprawdza. Syn zostawia część przyborów w szkole, w związku z tym mamy jeden piórnik na podstawowe przybory do pisania, drugi na same kredki i trzeci na pisaki. Te dwa ostatnie leżą w szafce w szkole i są wykorzystywane tam, w domu do odrabiania lekcji w razie potrzeby ma również kredki i pisaki. Na takie artykuły sprawdzają się piórniki w formie saszetki, zaś na długopisy i ołówki taki sztywniejszy z gumeczkami, które utrzymują poszczególne rzeczy na właściwych miejscach.

» KLIKNIJ I ZOBACZ WSZYSTKIE PIÓRNIKI «

Pomoce edukacyjne

W zależności od wieku dziecka sprawdzają się również różnego rodzaju pomoce edukacyjne, które ułatwią mu przyswojenie niezbędnej wiedzy. Na początku dla młodszej będą to np. literki, później alfabet, a w szkole tabliczka mnożenia. To, na jaką formę się decydujemy zależy przede wszystkim od tego jaką ilością miejsca i gdzie dysponujemy. U nas najlepiej sprawdziły się plakaty do powieszenia na ścianie, natomiast znajomi zdecydowali się na podkładkę na biurko, która nie dość, że ochrania biurko przed zniszczeniem to jeszcze sprawia, że dziecko ma zawsze pod ręką niezbędne informacje. Tu znowu stawiam na jakość, kolorystykę, i styl, tak aby pasowały do pokoju.

» KLIKNIJ I ZOBACZ WSZYSTKIE POMOCE EDUKACYJNE «

Przybory szkolne

Piórniki musimy również wyposażyć w odpowiednie przybory szkolne. Często można się spotkać z tym, że nauczyciele przedstawią rodzicom, szczególnie w przypadku dzieci w młodszych klasach, listy, które będą wymieniać, jakie przybory będą potrzebne w czasie lekcji. Ją się tu na pewno kredki, pisaki, ołówki, gumki do mazania, obecnie zwykle dzieci nie piszą piórami, a zmazywalnymi długopisami. Osobiście kupuje i taki i pióro na naboje, gdyż dzięki niemu syn zaczyna ładniej pisać. Wśród podstawowych akcesoriów znajdują się również farby, pędzelki i specjalny kubeczek do malowania farbami, nożyczki czy klej. W przypadku kredek i pisaków, jak również innych akcesoriów również polecam stawiać na jakość, gdyż te najtańsze wymagają zwykle bardzo szybkiej wymiany.

» KLIKNIJ I ZOBACZ WSZYSTKIE PRZYBORY SZKOLNE «

Pudełka na drugie śniadanie – lunchboxy

Jest to z pewnością rozwiązanie praktyczne pod wieloma względami. Przede wszystkim kanapki i inna żywność lądują jedynie w nich, a więc nie znajdziemy na dnie plecaka zielonego kawałka chleba. Oprócz tego dziecko zawsze wie, gdzie ma jedzenie, dokładnie je widzi i łatwiej mu pamiętać o jego zjedzeniu – to tyczy się raczej niejadków. W naszym przypadku lanchbox musi być znacznych rozmiarów, najlepiej jeśli np. do środka uda się włożyć mniejsze pudełko z owocami, wówczas wszystko będzie odpowiednio zabezpieczone i z pewnością przetrwa rzucanie plecakiem na pierwszych przerwach.

» KLIKNIJ I ZOBACZ WSZYSTKIE LUNCHBOXY«

Hulajnoga i kask do szkoły

Dzieci chętnie pokonują drogę do szkoły lub przedszkola na hulajnodze. Jako rodzice musimy zadbać, aby zawsze miały wówczas na głowach kask. Jest to element niezwykle istotny dla ich bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o odpowiednią hulajnogę, to preferencje dzieci są różnorodne. Dość długo jednak mogą skutecznie służyć różne modele tych trójkołowych, które wyróżniają się zdecydowanie większą stabilnością, więc spada ryzyko że dziecko się wywróci.

» KLIKNIJ I ZOBACZ WSZYSTKIE HULAJNOGI «

Przygotowanie do szkoły

Rok szkolny już lada chwila, po zwariowanych wakacjach i ciągłym organizowaniu czasu, chętnie wrócę do codziennej rutyny i spokoju. Jednak teraz jeszcze trzeba zadbać, aby dziecko do rozpoczęcia nauki było odpowiednio przygotowane. Niezbędne będą w tym celu odpowiednie akcesoria i przybory. Wyprawka obejmuje również plecak, w który wszystko swobodnie zapakujemy. Z doświadczenia wiem, że liczy się jakość i kupując nieco droższy plecak na początku roku, wcale ostatecznie nie wydam więcej, bo zamiast 3 czy 4 kupie tylko 1. Wam też polecam zwracać szczególną uwagę na jakość.

Może ci się spodobać również:

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.