Nie mam siły wstać żeby otworzyć drzwi kurierowi

Słuchajcie nie radzę sobie. Myślałam, że będzie lepiej, jestem już w 27 tygodniu ciąży i nie mogę zabrać się za nic. Wstaje o późnych godzinach pomimo wczesnego kładzenia się spać, nie mogę zebrać się żeby nasypać psom jedzenia i wszystkim obarczam mojego partnera, nie gotuję i nie mogę się podnieść z kanapy.

Teoretycznie przez lekarza mam zabronione przemęczanie się ale żeby zwykle zrobienie prania czy odkurzenie w mieszkaniu sprawiało mi problem to już jest straszne. Nie wspomnę o tym, że frustruje się o to, że jest brudno i wprowadza mnie to w jeszcze gorszy nastrój. Ból głowy i ciągła niechęć do wszystkiego, jak pomyśle chociażby o otwarciu drzwi kurierowi to mnie bierze atak paniki. Byłam u 4 psychiatrów żaden się podejmie się leczenia depresji lekami w ciąży pomimo, że wcześniej przyjmowałam leki, które dość sporo mi dawały a teraz nie mam chęci żyć dosłownie.

Pominę już sam fakt, że nie mam przyjaciół a ze znajomymi nie chce się spotykać nie sprawia mi to przyjemności. Powinnam już chyba mieć ogarnięty szpital (bo muszę mieć cesarkę ze względu na kręgosłup) ale jak pomyśle o wyjściu osobiście do szpitala w którym chce rodzic i wypytać o wszystko to zbiera mnie na wymioty. Nie muszę martwić się czasem, miałam hobby makijaże artystyczne, fotografia, ciekawiły mnie ciekawe książki i filmy. Teraz cały czas bym spała i chodziła do toalety na zmianę.

Od początku ciąży przytyłam tylko 6 kg ,jem 1 posiłek dziennie i to z cateringu czasem coś dodatkowego wieczorem. Jak to jest z tą depresja okołoporodową, nie wyobrażam sobie na ten moment chwili narodzin, porodu i w ogóle życia z dzieckiem pomimo zapewnień partnera i jego pomocy, czuje straszne wyrzuty sumienia, że kolejny dzień zakończyłam ledwo zrobieniem prania.

Nie wiem czy to ta pandemia czy nie ale nic nie sprawia mi już przyjemności. Dodam, że chodzenie na terapie nic nie dało jeszcze przed ciąża, bo już wtedy leczyłam się na depresje.

Może ci się spodobać również:

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.