Mąż na każdym kroku pokazuje mi, że jestem gorsza od innych

Nie wiem od czego zacząć.. Czuję się jakbym była sama ze wszystkimi problemami. Mam dosyć pracy, męczy mnie ona zarówno psychicznie jak i fizycznie. Po paru miesiącach w obecnym zakładzie, jestem wykończona. Niestety rok temu straciłam wcześniejszą przez covid, którą bardzo lubiłam..

Przeżyłam to bardzo, bo przez to i inne plany się posypały. Wtedy też byłam sama, potrzebowałam paru ciepłych słów. Niestety nie było ich, to samo przeżywam teraz. Mąż widzi tylko swoją rodzinę, wychwala ich sukcesy, to jak się udało między innymi z nową pracą, jak to są ogarnięci. A ja? Ja byłam wysyłana do pierwszej lepszej pracy, mimo że jestem wykształcona. Tylko dlatego, że jego zdaniem zrobiłam złe studia, nie takie co jego rodzeństwo, taki magister jak mój się nie liczy.

Oczywiście o innych mówi, że należy im się porządna praca. Ja mogę dojeżdżać dwoma autobusami, ale inni podobną trasą już nie, bo to przecież męczące. Kiedy próbuje się na jakiś temat wyżalić, nie mam prawa. Zaraz dostaje odpowiedź po co kolejny raz to mówię, bo przecież on z tym nic nie może zrobić. Często odnoszę wrażenie, że ma mnie za gorszą od innych, lewą, nieogarniętą.

Wierzę mu w to oczywiście, tylko odczuwam sprzeczności, bo obcy ludzie cenią moją osobę i nie rozumieją skąd u mnie tyle braku wiary w siebie. Czy ja tak wiele wymagam? Tknęło mnie, że teraz albo nigdy i muszę coś zmienić w swoim życiu. Zaczęłam szukać nowej pracy, mimo ironii męża, że ciekawe co znajdę.

Chce udowodnić wszystkim, że jeszcze na coś mnie stać. Chcę znaleźć taką, do której nie będę chodziła prawie z płaczem. Czy dobrze robię? Czy jeśli pokaże mu, że dałam sobie radę, będzie bardziej mnie doceniał?

Może ci się spodobać również:
1 komentarz
  1. Natalia pisze:

    Taki „mąż” jak Twój niestety nigdy nie będzie Cię doceniał nawet jeśli zostaniesz Królową Angielską. To zwyczajny psychopata i sadysta czerpiący radość z dołowania Ciebie a i zapewne innych. Znajdź dobrą pracę DLA CIEBIE i spiepszaj od niego jak najdalej. Są jeszcze na tym świecie faceci, którzy potrafią kochać i wspierać. Daj sobie szanse na lepsze życie. Pozdrawiam ✌❤

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.