Komfort i wygoda ważniejsze od dziecka?

Zastanawiam się czy ze mną jest coś nie tak? Jestem mamą półtorarocznego szkraba i nie wyobrażam sobie, że mogłabym go zostawić i pojechać na weekend bez dziecka. Konkretniej to bardzo mnie gryzie zachowanie szwagra z żoną…

Mają 3miesięcznego malucha i raz pojechali na 24h zostawiając dziecko babci. I niedawno pojechali na 4 dni, bo urlop im się należy… I w związku z tym się zastanawiam z kim jest coś nie halo? Ze mną, bo zrobiła się ze mnie matka kwoka? Czy z nimi, bo lekcewarzą potrzeby dziecka dla swojej wygody?

Na tym konkretnym przykładzie – to nie pierwsza sytuacja kiedy ich komfort i wygoda są ważniejsze od dziecka. A przecież takie maleństwo potrzebuje Bliskości rodziców, Mamy obok a nie babci!

I żebyśmy się dobrze zrozumieli-nie jestem zwolenniczką zamykania się w domu z dzieckiem, że tylko dziecko i zero życia poza nim, robienia z siebie męczennicy. Po prostu nie rozumiem jak można zostawić takie maleństwo na tyle czasu?! Nie rozumiem ich priorytetów.

Ja bym nie umiała odpocząć na takim wyjeździe wiedząc, że moje dziecko jest gdzieś daleko ode mnie. Że może mnie potrzebować a mnie nie ma obok. No i że ja się bycze a dziecko siedzi w mieście a może być ze mną nad morzem. Dla mnie wakacje bez dziecka to już nie wakacje.

Nie wyobrażam sobie takiego wyjazdu jeszcze przez jakieś 5-8 lat. Między dzieciakami jest ponad rok różnicy, moje kp a tamto mm i może to też jest powód, dla którego ja sobie nie mogłam na taki wyjazd pozwolić. Mimo to, mam wielki niesmak ze względu na ich podejście do rodzicielstwa.

Może ci się spodobać również:
2 Komentarze
  1. m pisze:

    nikt nie jest niezastąpiony, dziecku nie stanie się zadna krzywda z babcią, a rodzice też potrzebują trochę odpoczynku. Ja właśnie zostawiłam mojego 16m synka z dziadkami i wyruszyłam z mężem na urlop. To była najlepsza decyzja! o dziecku myślałam tylko pierwszego dnia, ale jak się okazało że wszystko jest ok to przestałam się zadreczac. i to był prawdziwy relaks!
    Uzalezniasz dzieci od siebie zupełnie nie potrzebnie. Nie musisz być z nimi cały czas! faktycznie matka kwoka z Ciebie

  2. Kamila pisze:

    Również jestem mama 1,5 roczniak, wszędzie jeździmy razem. Nie wyobrażam sobie jeździć bez syna, ale rodzice tez ludzie i maja prawo odpocząć. Jeżeli babcia zgodziła się zostać z dzieckiem to czemu nie? Dziecku nie stanie się nic złego przez te kilka dni, rodzice odpoczną.

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.