Kiedyś był partnerem – teraz jest trzecim dzieckiem

Nie wiem tak naprawdę od czego zacząć. Mam męża od 19 lat i dwójkę dzieci z nim. Ostatnio zdałam sobie sprawę, że w domu jest mówione ale nie ma rozmów. Mąż większość swojego czasu spędza z telefonem w ręku. Ostatnie lata starałam się znaleźć wspólne zainteresowania i staramy się raz w tygodniu wszyscy piękny i aktywny dzień spędzić.

Było świetnie do czasu kiedy te wspólne niedziele to już nie są niedzielami rodzinnymi. Mąż znalazł nowe hobby i nie ma dla niego znaczenia czy ja jadę z nim czy nie i spotyka się z kolegami. W domu nadużywa alkoholu. On uwielbia sprawiać przyjemność innym i obcym. Kwitnie kiedy jest mu za pomoc dziękowane. Jest duszą towarzystwa i patrzy na kobiety zawsze tym samym wzrokiem.

W domu nie pokazuje zainteresowania a ważne informacje są zapominane tak, że trzeba mu wiele razy jedno i to samo przypominać. Wcześniej denerwowało mnie to wszystko i próbowałam na siłę wszystko zmienić. Teraz nie wiem tak naprawdę czego chcę, wiem czego nie chcę.

Mianowicie nie chcę przejmować opieki nad trzecim dzieckiem, nie chcę alkoholu w domu, nie chcę jego znajomych z piwem w ręku na naszym tarasie, nie chcę czuć strachu kiedy widzę jego z innymi kobietami, nie chcę mężczyzny, który nie potrafi dać mi bezpieczeństwa i który nie potrafi rozmawiać.

Nie chcę faceta, któremu trzeba codziennie mówić o obowiązkach domowych (obydwoje pracujemy na pełnym etacie). Jest tego dużo czego nie chcę, mimo tego w dalszym ciągu nie wiem czego ja chcę. Czy istnieje inny świat? Kto może dać mi szansę go doświadczyć? Nie chcę nikogo zmieniać i nie chcę mężowi codziennie warczeć co mi w nim nie pasuje.

Akceptuje go! Tylko gdzie tu moje miejsce? Jaka jest moja rola i jakie moje zadanie? Jak powiedzieć mężowi jednocześnie go nie urażając, że takiego bycia u jego boku mam dosyć. Dojrzałam bo tego chciałam, rozwijam się w dalszym ciągu, ale już nie patrzymy w jednym kierunku. Dużo rzeczy nas poróżniło. Proszę o komentarze osób które znajdują bądź znajdowały się w podobnej sytuacji. Szukam odpowiedzi! Szukam siebie. Dziękuję za uwagę.

Może ci się spodobać również:

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.