Kiedy 2 dziecko?

Witam wszystkie Mamy.
Piszę anonimowo, żeby poznać Wasze zdanie, ale też jak każda wyżalić się.
Mam poważny dylemat by zostać kolejny raz matką. Wkurzają mnie ciągłe pytania od rodziny i znajomych a nawet obcych ludzi kiedy drugie dziecko?

Słyszę często, że jedno dziecko to tak jakby nie być wcale rodzicem, że jestem egoistką, czas pomyśleć o córce by miała kogoś bliskiego, gdy Nas zabraknie. Chcielibyśmy mieć dziecko z partnerem,bardzo się kochamy, niestety nie wiem czy jesteśmy gotowi.Wciąż się wachamy i boimy.

Dodam, że córkę urodziłam mając zaledwie 19 lat, ojciec mojego dziecka zostawił mnie samą, nie wcale nie żałuję i nigdy nie żalowałam, że urodziłam, ale miałam bardzo trudny poród. Moja córka ledwo przeżyła. Z wszystkim musiałam radzić sobie sama. Cholernie się boję kolejnego porodu, minęło kilka lat a ja nadal miewam koszmary, jak mnie rozcinali.

W życiu wiele przeżyłam, w domu klepałam biede bo ojciec chlał i imprezował, bywały dnie, że cały dzień chodziłam głodna , więc obiecałam sobie, że moje dzieci nigdy tego co ja zaznałam, nie doświadczą.

Póki co stabilnie stoimy z finansami, ale budujemy się, więc wiem, że przy 2 dziecku będzie ciężko. Na moją rodzinę nie ma co liczyć, przez pierwsze lata ugrzęzne w domu, do żłobka dziecka nie oddam a do przedszkola dopiero pójdzie za 3 lata, nie uśmiecha mi się perspektywa kury domowej, tymbardziej, że większość życia byłam niezależna finansowo.

Najgorsze jest to, że moja córka też zaczęła nas pytać, kiedy będzie miała rodzeństwo. Co jej mówić już sama nie wiem. Ona tak bardzo chce. A ja nie chcę być egoistką, ale czy to mądre powiększać rodzinę mając takie obawy.

Może ci się spodobać również:

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.