Jestem rozerwana psychicznie…

Hej mam straszny dylemat życiowy. Ale od początku – mieszkałam z babcią ponad 25 lat i mamą w jednym domu. Miałam z babcią najlepszy kontakt na świecie, z mama już nie koniecznie. Wiele razy przez nią płakałam bo mnie psychicznie wykańczała swoim zachowaniem.

Minęło kilka lat, ja wyszłam za mąż. Kontakt był normalny i nagle babcia się rozchorowała. Matka ją oddała do zakładu opieki , na co ja byłam przeciwna. Podobno mama już pozbyła się łóżka, w którym babcia spała. Robiła wszystko żeby tylko ze szpitala babci do domu nie przywieźli, bo uważała że nie da sobie rady. Bierze na litość, że ma depresję i przyjmuje leki.

Jestem rozerwana psychicznie bo babcia jest dla mnie najważniejsza. Nie mogłam jej wziąć do siebie bo mieszkam z teściową. Jadę sprawdzić czy mama nie pozbyła się już wszystkiego po babci. Nawet nie dzwoniła do szpitala żeby do pytać się o stan zdrowia…

Mam wrażenie, że pogrzebała ją za życia. Matka nie ułożyła sobie życia bo uważała, że babcia jej je zmarnowali ciągłym wtrącaniem się i obiecała dziadkowi, że się nią zajmie. Zawsze się wyżywała na niej , darła jak już babcia była niedołężna. Ciągle mówiła, że musi jej leki dawać czy jej pieluchy wyrzucać. Nie wiem co robić.

Ją natomiast z matka nie mam dobrych relacji obecnie przez ta sytuację z babcia wiele razy mnie zawiodła czuje do niej żal. Nawet nie wiem czy ją darzę jakimś uczuciem.. Choć ogólnie ludziom pomaga jak ktoś coś potrzebuje.

Może ci się spodobać również:
1 komentarz
  1. Jola pisze:

    Moja mam opiekowała się teściową chorą i niedołężną przez dwa lata. Wiem jaka to ciężka praca. Wtedy nie było możliwości oddania kogoś do domu opieki. Nawet o tym mowy nie było. Ale dziś myślę, że rozważyłaby taką opcję. Trzeba naprawdę dużo empatii i miłości, żeby taką osobę zabrać do domu i właściwie sprawować opiekę. Jeśli mama nie darzyła miłością swojej mamy, nie będzie tego odpowiednio robić. Babcia będzie cierpieć jeszcze bardziej. Warto się zastanowić nad odpowiednim domem opieki.

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.