Jak przygotować dziecko na rozstanie i nową rodzinę?

Jak przygotować 5,5 letnie dziecko na rozstanie? Mała juz wie, że nadchodzi koniec mieszkania u dotychczasowej rodziny i bedzie mieszkać z nową rodziną,juz na stałe. Tam mieszka od zawsze, ale twierdzi nam ze ich nie lubi,ze chce z nami już być, potrafi zrobić scenę przed wejściem do klatki kiedy ją odprowadzamy, potrafi stanąć i „nie idę nie chce chce z wami iść” serce mi pęka bo pokochalam to dziecko ale niestety procedury jeszcze potrwają gdzieś do końca roku.

Od pół roku gdzieś tłumaczę dziecku co się dzieje, tzn że będzie z nami, bez tamtej rodziny, ostatnio mi odpowiedziala ” wiem, slyszalam wszystko od pani co przychodzi, ale ja chce już do was” oslupialam.

Przychodzi do nich mops, do nas też, dziecko dostaniemy, ale czy ona naprawdę rozumie? To możliwe ze tak bardzo nie lubi tamtej rodziny i woli nas i spokojnie przejdzie miedzy nami i bedzie szczęśliwa?? Znam tamtych ludzi bo dali mi się we znaki, nie są milutcy ani przyjemni, wręcz wredni i nieprzyjemni, do dziecka tak samo bywają nie mili.

Może ci się spodobać również:

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.