Gdy myślę o przeszłości mojej córki pęka mi serce

Magdalena urodziła się dziewięć lat temu. Niewidoma. Mieszkała przez pierwsze pięć lat z mama, która w tym czasie ponownie wyszła za mąż i urodziła kolejne dziecko. Ojciec biologiczny miał słaby kontakt z Magdaleną, bo mieszkał za granica.

Po pięciu latach mama Magdaleny trafiała do więzienia na cztery lata. Magdalena wyjeżdża do Niemiec. Do swojego biologicznego taty i jego żony. To co wychodzi na jaw przekracza ludzkie granice. Magdalena ma pięć lat, a nosi pampersy, je papki dla dzieci i nie potrafi gryźć.

Na domiar tego, okazuje się, ze Magdalena była karana w domu mamy. Jej trzeci konkubent karał ja, stawiając do kąta z książką trzymaną w górze. Zamykali ja sama w domu, krzyczeli a nawet dochodziło do rękoczynów. Magdalena do tej pory nie zapytała , gdzie jest jej mama, i kiedy może do niej wrócić.

Mama Magdaleny czasem dzwoniła z zakładu karnego, kontakt był ograniczony i bardzo słaby. W ubiegłym roku wyszła na wolność. Wyszła ponownie za mąż, spodziewa się dziecka. Zaczęła częściej dzwonić i prosić o kontakt. A Magdalena nie chce. Nie chce rozmawiać, nie chce odwiedzać. Płacze i krzyczy. Buntuje się.

Psycholog pracuje z Magdalena. Ale nie jest to łatwe. Madzia jest szczęśliwa. Tutaj ma swój spokój i rodzinę. Ale rozumiem, że mama zawsze jest mama. Tylko co zrobić, skoro jest dla niej tak toksyczna.

Po ostatnim spotkaniu, Madzia spała bardzo źle w nocy. Płakała i krzyczała, ze nie chce tam wracać, ze ona nigdzie nie idzie. Ciągle się boi, ze któregoś dnia zostanie zabrana. Tłumacze i ciągle powtarzam, ze mama ja mocno kocha i chce z nią mieć kontakt. A jej dom jest tutaj, z nami. Nie wróci tam. Mimo wszystko strasznie się boi, ale o tym nie mówi.

Wystarczy mi, ze to widzę i cierpię razem z nią. A ja? A ja ją kocham, jak własna córkę i nieba bym jej przychyliła, żeby zawsze się uśmiechała i była szczęśliwa. Może nie jestem jej biologiczna mama, ale serce zawsze mi się raduje, gdy do mnie się tak zwraca.

Może ci się spodobać również:

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.