Czy jestem złą mamą?

Czy jeżeli mówię swojemu dziecku “nie musisz się dzielić tą zabawką” jestem złą mamą? Przecież jest tyle innych na około zabawek , twój kolega czy koleżanką może wybrać inną. Nie musi zabrać tej ulubionej prawda?

A czy TY droga, oceniająca mnie mamo podzielisz się ze mną swoim telefonem żebym mogła sobie poczytać SMS? Nie? Przecież trzeba się dzielić wszystkim! Czy jeżeli mówię mojemu dziecku “nie musisz dawać buzi i się przytulać jak nie chcesz “to jestem złą mamą?

Czy ty oceniająca mnie babciu, ciociu czy inna osobo zawsze masz ochotę żeby każdy cię przytulał i całował? Czy ty nigdy nie masz ochoty uciec jak jesteś osaczana? Czy jeżeli nie reaguje na rzucanie się mojego dziecka bo coś chce czego ja nie pozwalam , to jestem złą mamą?

Czy pozwolenie na upuszczenie negatywnych emocji jest złe? Skoro krzyczy i się rzuca , może leży na ziemi i kopie a ja nie reaguję to jest to moja decyzją. Nie potrzasaj głową z dezaprobatą, ja nie muszę reagować , wykrzyczy się i pójdziemy dalej. Nie mów do mnie i do dziecka. Nie wtrącaj się , damy radę. Czy jeżeli po kilku moich prośbach w Twoim kierunku i kierunku twojego dziecka nie doczekam się reakcji i warkne na nie to jestem złą osobą?

Czy Twoje dziecko musi ciągnąć moje za ręce i próbować podnosić skoro moje mówi nie? Czy muszę popychać moje dziecko do zabawy z twoim bo tak się robi? Czy twoje dziecko musi naruszać przestrzeń osobista mojego, skoro moje wyraźnie tego nie chce? Skoro musi to może ty oceniająca mnie mamo popchniesz w moją stronę swojego męża, niech mnie ponosi, niech się ze mną pobawi w to co najbardziej lubi? Nie? A czemu , czego się boisz?

Czy jestem złą mamą bo uczę moje dziecko poprawnie nazywać części ciała i inne przedmioty? Czy to źle że tramwaj to tramwaj a nie nana, że spacer to spacer a nie ajci, że penis to penis a nie cycy czy inne wymysły? To jest tylko kilka przykładów . Nie wiem jak twoje dziecko droga oceniająca mnie mamo ale moje dziecko jest małym CZŁOWIEKIEM i tak będę go wychowywać Ma prawo do pewnych rzeczy tak jak my dorośli i jeśli jestem złą mamą przez to, to trudno. Zła mama

Może ci się spodobać również:

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.