Czy ja jestem normalna, czy społeczeństwo jest inne.

Cześć bardzo uruchamia mnie temat dzieci w momencie braku pracy i pobierania wszelkich możliwych benefitów. Żyjemy w XXI wieku, a kobiety są świadome swoich wyborów i decyzji, więc dlaczego nie potrafią z godnością ponosić ich konsekwencji.

Rozkładając nogi i uprawiając sex wiążą się z decyzją możliwego zajścia w ciążę i urodzenia dziecka zdrowego bądź nie i tu zaczyna się problem. Po pierwsze nie rozumiem kobiet, które decydują się na sex bez ogólnodostępnego zabezpieczenia nie majac odpowiednich warunków do posiadania dziecka – pracy, stabilnej sytuacji mieszkaniowej, stałego partnera. Wówczas zaczynają się problemy i robienie z siebie tak zwanej „madki”, czyli pobieranie wszelkich zasiłków byle by nie iść do pracy. Dziewczyny nie uwłacza to waszej godności, że nie jesteście samo wysarczalne, że okradacie pracujących ludzi bo wam się nie chce ruszyć, zorganizować i iść do pracy?

Jak w tym kraju ma być lepiej skoro kobiety poniżają się brakiem świadomych wyborów? Jak mamy być szanowane skoro część z nas broni się od pracy zarobkowej i traktuje ją jako najgorsze zło. Zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji więc dlaczego z niego nie korzystacie? Dlaczego egzystencja na zasiłkach i kombinatoryka jak mieć pieniądze bez pracy w naszym kraju jest uznawana za coś dobrego? Jak wam nie wstyd okradać resztę społeczeństwa? Dlaczego nie możecie iść do pracy zarobić pieniędzy na utrzymanie siebie i dziecka? Dlaczego wasze dzieci nie mogą iść pod opiekę innych osób, żłobków, przedszkoli, szkół abyście Wy mogły zdobywać wykształcenie, prace i pieniądze?

Dlaczego za pieniądze które już otrzymujecie nie możecie się rozwijać kończyć edukacji i iść do pracy tym samym odciążając całą gospodarkę kraju? Naprawdę was nie rozumiem jestem kobietą i nie wyobrazam sobie nie mieć pracy, pieniędzy i nie potrafić utrzymać sama własnego dziecka. Przykro mi patrzeć i czytać wasze posty zachowujecie się jak społeczne ameby, same robicie z siebie maszynki do rodzenia dzieci w czasach ogólnodostępnej antykoncepcji i same skazujecie się na swój los więc dlaczego reszta ludzi ma płacić za wasze błędy?

Może ci się spodobać również:
2 Komentarze
  1. Monia pisze:

    No, no… W końcu to ktoś napisał! Dlaczego nie chcą pracować, bo tak im wygodnie i również państwo na to pozwala. Jeżeli byłoby od początku, że trzeba pracować aby dostać zapomogę to byłoby inaczej. Druga sprawa, aktualna partia chce kupić Polaków właśnie tymi zapomogami i niestety udaje im się w większości.
    Jest to okropnie przykre. Ja również nie wyobrażam nie mieć pieniędzy, pracy i ciągnąć od państwa jak tylko mogę.

  2. Nina pisze:

    Prawda, prawda i po stokroć prawda! Tylko rząd nie rozumie tej prostej prawdy! Ameby i madki też pozbawione rozumu potem będą płakać na niskie emerytury!

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.