Czy da się to jakoś pomieścić?

Jestem w nieplanowanej ciąży, nasze mieszkanie ma zaledwie 40 metrów i nie widzę możliwości rozlokowania domowników tak, aby zmieściło się maleństwo. Co powinnam zrobić, jak przeorganizować przestrzeń? Komu odebrać żeby dać maluchowi?

Może dokładniej. Całe mieszkanie ma 40 metrów. Składa się z jednego naszego pokoju, który ma około 11 metrów. Mieszka w nim z nami nasza dotychczas najmłodsza córka, która nadal śpi w łóżeczku, ma półtorej roku. Mieszkanie miało jeszcze jeden duży pokój, który podzieliliśmy na dwa malutkie po 7 metrów i maleńką jadalnie, udało się też wydzielić garderobę około 1,5 metra. Te małe pokoje należą do naszych starszych córek, które chodzą do szkoły, mają biurka, muszą się uczyć. Teraz muszę znaleźć miejsce dla tej 1,5 rocznej córeczki, żeby z nami w pokoju mogła być ta, która dopiero przyjdzie na świat i zupełnie nie wiem jak to zrobić.

Nie planowaliśmy czwartego dziecka, ale stało się. Z pewnością powierzchnia 40 metrów dla 6 osobowej rodziny to zdecydowanie za mało, jednak nie mamy możliwości kupienia większego mieszkania, nie mamy środków, nie dostaniemy kredytu, ani mieszkania komunalnego. Musimy poradzić sobie w przestrzeni jaką mamy, choć strasznie denerwuje mnie że muszę zabrać córkom ich przestrzeń i oddać młodszym, że nie mogę zapewnić im takiej wygody jaka im jest potrzebna. Co myślicie?

Może ci się spodobać również:

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.