Ciągłe serduszka i flirty z koleżanką z Facebooka

Witam. Proszę o radę. Mąż pracuje w delegacji i często wyjeżdża za granicę na 2-3 tygodnie. W zeszłym roku znalazłam na mesengerze u męża, że piszę z pewną rozwódką. Dodam, że nie pisali o pogodzie. Zwierzał się jej z naszego życia, opowiadał o mnie, co mu się we mnie nie podoba jakie mamy problemy.

Były też bardziej intymne rozmowy związane z fantazjami, że mają ochotę na siebie i itd. Dodam, że nie spotkali się nigdy. Kiedy mu to powiedziałam skończył z pisaniem, usunął ją z Facebooka. Minął ponad rok i znowu zobaczyłam, że ma tą kobietę w znajomych. Wiem, że zrobiłam źle ale znalazłam sposób by sprawdzić czy znowu ze sobą piszą. No i się nie myliłam.

Pisał, że cały czas ona jest w jego głowie i że często o niej myśli i chętnie by się z nią spotkał. No i różne bardzo intymne rozmowy. Zrobiłam awanturę jak wrócił i powiedziałam, że wszystko czytałam. On mi na to, że to tylko przyjaciółką z Facebooka, że to tak jakby bratnia dusza bo go rozumie i dobrze mu się z nią pisze. Mówię mu, że dla mnie to zdrada emocjonalna, że nie godzę się na takie coś. A on, że go kontroluję, że on w tym nic złego nie widzi i że w niektórych sprawach żartował jak do niej pisał.

Nie mam już argumentów żeby wytłumaczyć, że mnie krzywdzi tym co robi. Teraz po tej awanturze przestał do niej pisać ale jest dalej w jego znajomych i widzę, że ona wstawia różne posty i swoje zdjęcia o tematyce miłosnej, a on cały czas wysyła serduszka, polubienia albo pozdrowienia w komentarzach.

Ona zaraz mu odpowiada i też wysyła serduszka. Nie wiem już co mam zrobić, jak mu wytłumaczyć. A może po prostu odpuścić. Chyba naprawdę jest nią zauroczony. Tylko, że cały czas powtarza, że mnie kocha. Nie wiem co z tym wszystkim zrobić. Był może ktoś z was w takiej sytuacji?

Może ci się spodobać również:
3 Komentarze
  1. Kasia pisze:

    Jeśli zastanawiasz się czy odpuścić, to najpierw odpowiedz sobie na pytanie, czy jesteś w stanie zaakceptować taki układ i świadomość, że mąż pozostanie w intymnej relacji z inną kobietą. Jeśli nie jesteś, a wydaje mi się, że nie, to nie możesz odpuścić tematu. Niestety Twój mąż nie zachowuje się w porządku, a w dodatku wykręca kota ogonem i obwinia Ciebie o nadmierną kontrolę. W kontroli nie ma nic dziwnego, skoro kolejny raz zawiódł Twoje zaufanie, a w dodatku nie poczuwa się do winy i pogrywa z Tobą. Jeśli sam sobie wmawia, że to zachowanie jest ok, tylko przyjaźń i żarty, to równie łatwo usprawiedliwi przed sobą wszelkie inne kroki, spotkanie, przytulenie itp (tak w ogóle to skąd pewność że nigdy się nie spotkali skoro mąż regularnie wyjeżdża i regularnie Cię okłamuje?) Według mnie, jeśli nie chcesz pozostać w takim trójkącie, musisz zagrać ostrzej. Żeby dotarło, spytaj się go, czy jeśli jego zachowanie jest według niego ok, to czy on godzi się, żebyś pozostawała w podobnej relacji z innym mężczyzną, zwierzając mu się z problemów i wad męża, pisząc, że masz na niego ochotę, prowadząc intymne rozmowy itp. Zakładam, że taka wizja nie będzie mu odpowiadać – powiedz wtedy, że Tobie też to nie odpowiada, traktujesz to jako zdradę i jeśli chce z Tobą pozostać w związku, to nie ma tam miejsca dla tej kobiety w żadnej formie. Niestety, musisz raczej postawić ultimatum, jasno określić czego się domagasz (usunięcia że znajomych na wszelkich portalach społecznościowych, zaprzestania wszelkich prywatnych kontaktów) i określić co się stanie, jeśli się z tego nie wywiąże (np. wyprowadzisz się). I najważniejsze: dotrzymać słowa. Niestety, nie widzę innej drogi, żeby w obecnej sytuacji i przy wyparciu męża wyjść z tego chorego układu.

  2. Aaa pisze:

    JAK GO KOCHASZ I CHCESZ BYC Z NIM IDZ NA TERAPIĘ Z NIM MOZE TERAPEUTA MU TO WYTŁUMACZY!!!! A JAK NIE TO WEZ Z NIM ROZWÓD Z JEGO WINY! ZROB ZDJĘCIA TEGO CO PISZE ZEBY MIEC DOWÓD W SADZIE !

  3. Irena pisze:

    JA jestem w podobnej sytuacji i też nie wiem co robić tak jak Ty nie mam już sił do tego wszystkiego dla mnie to jest nienormalne co on robi

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.