Chyba tracę wiarę w ludzkość

Razem z mężem prowadzimy firmę, dość dobrze nam się powodzi dlatego kilka lat temu postanowiliśmy, że częścią naszego dochodu będziemy dzielić się z osobami, które bardziej niż my tych pieniędzy potrzebują.

Ustaliliśmy, że będziemy pomagać danej osobie/rodzinie przez rok i co roku zmieniać osoby, którym pomagamy. Pierwszego roku pomagaliśmy córce Pani, która pomagała nam w utrzymaniu domu (nie będę opisywać sytuacji każdej z rodzin, bo nie o to tu chodzi).

Rodzin potrzebujących w naszej okolicy jest sporo wiec nie było problemu ze znalezieniem komu będziemy pomagać. W zeszłym roku odezwała się do nas osoba której pomagaliśmy jako pierwszej, ze ona ma znajoma, której pomoc by się przydała itd.

Umówiliśmy się na spotkanie, dziewczyna wydawała się uczciwa wiec podpisaliśmy umowę i przez rok wysyłaliśmy jej pieniądze. Po podpisaniu umowy, mieliśmy kontakt z dziewczyna może z 2 razy, potem nie odbierała naszych telefonów- ale nieważne. Odezwała się do nas miesiąc przed końcem umowy czy nie dało by rady przedłużyć okresu pomocy o kolejny rok.

Mąż z nią rozmawiał, wytłumaczył ze nasze założenie jest inne i już komuś innemu obiecaliśmy pomoc- usłyszał radosne ,,to spie…laj”.

Uspokoiłam go, byłam pewna ze się przesłyszałam, dziewczyna dostała przelew. I teraz najlepsze, odezwała się do nas dzisiaj, strasząc nas w niewybrednych słowach sądem, ponieważ ona nie wiedziała ze musi zapłacić podatek od darowizny. Chce żebyśmy jej dali do ręki ja ten podatek, bo inaczej ona nas poda do sądu i obsmaruje nasza firmę gdzie się da ze jej nie poinformowaliśmy.

Dzięki takim ludziom od przyszłego roku pieniądze pójdą na zwierzątka. Co jest nie tak z ludźmi w tym kraju? Chcesz być dobrym człowiekiem, pomagasz a na końcu takie coś.

Może ci się spodobać również:
4 Komentarze
 1. Damian pisze:

  Myślę że to co zrobiliście to naprawdę piękny gest i to pakuję że są na świcie dobzi ludzie tylko właśnie trzeba wziąć pod uwagę że ludzie czasem nie doceniają pomocy. Ale osby które pomagają (jak Pan i Pani w artykule) wiedzą i czują ze robią coś dobrego co napewno daje dużo dobrego do naszego życia. Jest za działacie dalej i Pozdrawiam.

 2. jabo pisze:

  To proste. Jak dajesz rybę A nie wędkę to ludzie się przyzwyczajaja do danego. Jak się skończy to dramat. Dla ludzi którzy nigdy nie pracowali albo pracowało dorywcza to pomoc nic nie daje ale to łatwo sprawdzić wystarczy spojrzeć jaka mają komórkę jak tania stara to zn . Ze rzeczywiście mają potrzeby jak Nowa wypasiona to znaczy z e liczą tylko na datek. Taki tescik .

 3. Małgirzata pisze:

  Mialam podobną sytuację. Skończyło się źle… dla mnie niestety. Sprawiedliwości nie ma na tym świecie i za kazfymbrazem kiedy ktoś wyciągał do mnie rękę o pomoc kolejny raz boleśnie przekonywałam sie, że ludzie nie są tego warci. Może w tym jest dobra strona, że pomożecie tym, których ludzie również skrzywdzili. Radzę jedynie uważać, bo w schroniskach i fundacjach zwierzęta są z pomocy okradane. Tak, niestety. Wolontariusze (oczywiście, że nie wszyscy) wynoszą karmę dla zwierząt i ją sprzedają, pieniądze są przeznaczane nie na to co potrzeba. Warto zapisać w umowie na co mają być przeznaczone Wasze daroeuzny i poprosić co roku o raport z ich dysponowania, tylko aby to nie było tak, że ta kwota się rozpływa a raport pochodzi z innych ogólnych środków. Ciężko to zweryfikować ale mam nadzieję że znajdziecie sposób. Warto też napisać na jaki cel mają być przeznaczone pieniądze- np poprawienie warunków bytowych kotom i zadać przedstawienia rachunków za zakup sprzętu do kociarni itp.
  Dziękuję Wam za ten gest. Dziękuję ❤ w imieniu tych, co są tego warci…. zwierząt.
  Pozdrawiam
  M.

 4. Buzi pisze:

  No ale przeciez to ta Wasza wczesniejsza pani Wam polecila ta dziewczyne. To niech wczesniejsza pani odpowiada za nie poinformowanie. Jak obsmaruje darczynce to szybko mozna odzyskac kwote darowizny.

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.