Chcę ochronić mamę przed ojcem alkoholikiem

Szukam rozwiązania, pomocy rady od kogoś kto miał podobną sytuację lub zna przepisy prawne. Mój ojciec jest alkoholikiem i odsiedział już wyrok więzienia za znęcanie się nad rodziną psychiczne i fizyczne. Został skazany na 3.5 roku, ale wyszedł wcześniej za dobre sprawowanie i wrócił do domu.

Była założona niebieska karta. Obecnie nie mieszkam już w domu rodzinnym i z ojcem została tylko mama. Nadal pije, robi awantury, grozi i wyzywa mamę, ale mama boi się zawiadamiać policję, ponieważ nawet jeśli zostanie zabrany na izbę wytrzeźwień to po 24h wróci do domu i jej grozi.

Mama nie ma możliwości wyprowadzenia się z domu bo boi się, że ojciec ją znajdzie. Dodatkowo sytuacja materialna jest ciężka, a ze względu na pracę i wiek przedemerytalny nie chce przeprowadzić się do mnie do innego województwa. Przeprowadzka prawdopodobnie skutkowałaby również tym, że zadłużenie za mieszkanie w którym zostałby ojciec (za nic nie płaci I nie ma zamiaru) przeszło by na mamę i byłoby odciągnę z wynagrodzenia.

Czy ze względu na to, że ojciec był już skazany istnieje jakaś możliwość, aby ponownie był oskarżony np na podstawie nagrań telefonem? Czy warto próbować takie zachowania i groźby nagrywać czy nie jest to żaden dowód? Czy na podstawie interwencji w momencie awantury i przedstawienia takich nagrań można liczyć na to że ojciec zostanie już w areszcie i do sprawy w sądzie nie wróci do domu?

Czy musiałaby się stać większą tragedia żeby nie był wypuszczony po izbie wytrzeźwień Jest jakieś wyjście z tej sytuacji?

Może ci się spodobać również:

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.