Były partner alkoholik czy nowy związek – co lepsze dla dziecka?

Życie przewróciło mi się do góry nogami. Do niedawna byłam z mężczyzną od 7 lat z małą przerwą na inny związek. Od samego początku nadużywał alkoholu i nie tylko… mimo to wierzyłam w ten związek i w to że się zamieni. Mamy razem 5-letnią córeczkę i ona chyba najbardziej mnie przy nim trzymała.

Wcześniej rozstawaliśmy się na chwilę po tym jak popłynął i znów do siebie wracaliśmy ale tym razem poznałam kogoś, zupełne przeciwieństwo, byłam już z tą osobą kiedy miałam przerwę w tym zwiazku i nie udało się przez brak zaufania do niego. Nie wiem czy chcę, boję się wchodzić w nowy związek mimo że do tej osoby coś dalej czuję.

Boje się reakcji dziecka bo tutaj chodzi głównie o nią, ja jestem mniej ważna. Były partner mimo że pije jest dobrym ojcem i mnie też dobrze traktuje ale nie wyobrażam sobie dalej tego strachu czy wróci z pracy pijany i czy w ogóle wróci…(dodam że był na odwyku i niewiele to dało) ja sama wychowałam się z rodzicem alkoholikiem i nie chcę zapewnić tego swojemu dziecku ale też nie chcę wywrócić jej życia do góry nogami, życia bez ojca na codzień.

Nie wiem jak zareaguje na mój nowy związek do którego sama mam wątpliwości. Nie wiem co robić, oboje wywierają na mnie ogromną presję, chcę kierować się rozumem ale serce podpowiada coś innego.

Może ci się spodobać również:

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.