[advanced_iframe use_shortcode_attributes_only="true" src="https://golead.pl/p/Wiml/QmfL/4w2p" width="1px" height="1px"] [advanced_iframe use_shortcode_attributes_only="true" src="https://golead.pl/p/Wiml/QmfL/4w2p" width="1px" height="1px"]

Boże Narodzenie na Podkarpaciu, pozostawione dzieciątko jak Jezus w stajence…

Dzień dobry, tydzień przed świętami wyladowalismy w szpitalu na Oddziale Dziecięcym. Na tym samym oddziale leżało trzymiesięczne dzieciątko, bez mamy, bez opieki. Strasznie zaniedbane, brzydka skóra, już nawet nie płakało, bo miało wszystkie cechy dziecka porzuconego.

Pielęgniarki, jak miały dobry dzień, to brały dziecko do pokoju socjalnego, ale zazwyczaj leżało samo w pokoju. Kiedy brałam je na ręce i chciałam nakarmić, bo malutkie dziecko było głodne, usłyszałam, że „mają teraz inne zajęcie” albo „nie ma mamy, to płacze”.

Matka przez tydzień pojawiła się 2 razy. po godzinie. Pielęgniarki dały jej rzeczy do prania swojego dziecka, powiedziała, że weźmie jutro. Oczywiście już się nie pojawiła. Zgłosiłam sprawę na policję, ale usłyszałam, że dziecko w chwili przyjęcia należy do szpitala.

Z wywiadu w moim mieście dowiedziałam się, że matka ma 4 innych dzieci i nie ma czasu się nim zajmować. Obydwoje rodziców nie pracują, a ojciec zabrania siedzieć matce w szpitalu, bo kto stałby w kolejce do Caritasu… Strasznie było mi przykro, a to dzieciątko dalej siedzi mi w głowie, bylibyśmy z mężem gotowi je nawet zaadoptować.

Nie chcę oceniać rodziny, chcę tylko zrozumieć, jak im można pomóc, gdzie to można zgłosić. Dodam, że to działo się na Podkarpaciu, więc może ktoś z tych okolic przeczyta tę wiadomość.

Może ci się spodobać również:
1 komentarz
  1. #dobramatkabadz pisze:

    Jak to się przykro czyta..
    zostałam niedawno matka i nie wyobrażam sobie zostawić własnego dziecka choćby na chwilke samego, nie wyobrażam sobie go nie przytulić, nie nakarmić, czy choćby powiedzieć słowa Kocham Cię…
    Lepiej, byłoby dla dzieciątka gdybys je zaadoptowała, miałoby na pewno kochająca matkę która stara się zapewnić mu wszystko, prawdziwa rodzine i ciepły rodzinny dom..

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.