Bez ślubu dziecka nie będzie

Mam 27 lat i dziecko z poprzedniego związku. W planach był ślub, ale wyszły na jaw oszustwa byłego i cóż, kazałam mu się wynosić. Jedna z lepszych decyzji w moim życiu, chociaż na początku nie było łatwo.

Rok temu los postawił na mojej drodze miłość z lat szczenięcych, chodziliśmy razem do przedszkola, podstawówki, gimnazjum i liceum, ba w liceum to nawet raz się całowaliśmy. Jedno spotkanie w gronie znajomych sprawiło, że z postawy “nigdy więcej mężczyzn” przeszłam do… zaproszenia go na randkę. Jesteśmy razem już rok, ja daję mu dużo luzu, on twierdzi, że jestem wspaniała. Nawet na nowo polubiłam seks, bo co tu ukrywać – jest mi z nim w łóżku po prostu DOBRZE.

Boję się jednak panicznie jednej rzeczy… ciąży. Biorę tabletki i używamy prezerwatyw, ale ja i tak się boję. Nawet nie tyle samej ciąży, co ciąży bez ślubu. Gdy z byłym planowaliśmy pierwsze dziecko zakładaliśmy max 3 lata różnicy wieku… I przyznam, że taka różnica byłaby dla mnie idealna, ale bez ślubu dziecka nie będzie. Ot, tyle. Wiem, że mój ukochany nie ma nic przeciwko ślubowi, jedynie życzy sobie intercyzy, ale dla mnie to nie problem, a nawet uważam, że to logiczne.

Rozmawialiśmy o ślubie raz w bardzo luźnych okolicznościach, stąd znam jego podejście. Wiem, że na oświadczyny po roku nie mam co liczyć, szczególnie jako samotna mama, ale co poradzić na to, że kocham i najzwyczajniej w świecie bym chciała? Ślub to poczucie bezpieczeństwa, sygnał, że obu stronom naprawdę zależy, że oboje małżonków bierze odpowiedzialność za związek, wspólne życie, radości i problemy.

Mam nadzieję, że kiedyś się doczekam. I że nie będę musiała czekać 5 lat (ciężko mi wyobrazić sobie tak dużą różnicę wieku między dziećmi i powrót do kariery zawodowej po raz drugi).

Może ci się spodobać również:

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.